28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Słupsk Redzikowo - Serwis Mark MM

28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego

28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego
28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego

 Historia 28 PLM

 Samoloty

 Galeria

 Odznaka Pułkowa

 Żołnierze Pułku

 Stowarzyszenie Przyjaciół 28 PLM

 Rondo 28 PLM

 Multimedia

 Port Lotniczy Słupsk - Redzikowo

 Tarcza Antyrakietowa

 Słupsk Gmina On-line

 Małgosia

 Mit własny

 Agro Turystyka

 Ciekawe Linki

 Bibliografia

28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - Słupsk Redzikowo


Słupsk Gmina i Redzikowo


Słupsk Gmina
Słupsk – gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie słupskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim.
W skład gminy wchodzi 29 sołectw: Bierkowo, Bukówka, Bydlino, Bruskowo Wielkie, Bruskowo Małe, Gać-Redęcin, Gałęzinowo, Głobino, Grąsino, Jezierzyce, Karzcino, Krępa Słupska, Krzemienica, Kukowo, Lubuczewo, Redzikowo, Rogawica, Siemianice, Stanięcino, Strzelino, Strzelinko, Swołowo, Warblewo, Wieszyno, Wiklino, Wielichowo, Włynkowo, Włynkówko, Wrzeście i 3 osiedla: Jezierzyce (osada), Kusowo, Redzikowo-Osiedle.
Siedzibą gminy jest miasto Słupsk, które jako miasto na prawach powiatu nie wchodzi w jej skład i stanowi odrębną gminę.
Według danych z 31 grudnia 2010 gminę zamieszkiwało 14 252 osób.
Na terenie gminy w Redzikowie znajduje się byłe wojskowe lotnisko na którym stacjonował 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego oraz funkcjonuje lotnisko Słupsk - Krępa.
Więcej o Gminie Słupsk... kliknij tutaj >>>


Redzikowo
Redzikowo – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Słupsk przy drodze krajowej nr 6. W sąsiedztwie wsi zlokalizowany jest węzeł Redzikowo południowej obwodnicy miasta Słupska.
Wieś jest siedzibą sołectwa Redzikowo, w którego skład wchodzi również miejscowość Wieszyno. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego.
Wieś została po raz pierwszy wzmiankowana w 1288 roku w dokumencie księcia gdańskiego Mściwoja II, gdy przekazał wieś norbertankom. W późniejszym okresie była to własność szlachecka. W 1916 roku zbudowano tu lotnisko, a póŹniej szkołę lotniczą i osiedle wojskowe. W latach 1950-1999 na lotnisku stacjonował 28 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Od 1975 roku do około 1993 roku lotnisko obsługiwało także połączenia cywilne (Port lotniczy Słupsk-Redzikowo).
Redzikowo jest miejscowością, przy której planowano rozpocząć budowę amerykańskiej bazy lotniczej dla 10 dwustopniowych antyrakiet Ground Based Interceptor naziemnego systemu antybalistycznego Ground-Based Midcourse Defense, będących częścią tarczy antyrakietowej w Polsce, jednak 17 września 2009 roku Barack Obama poinformował Donalda Tuska ostatecznie o zmianie planów i zaniechaniu budowy bazy.
Więcej o Redzikowe... kliknij tutaj >>>


Bibliografia i źródła28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego

28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego


28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego

28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego
28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego


Web Informer Button


28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego